Żółw Rzeźba animalistyczna

Rzeźba wykonana w drewnie olchowym, przystawiająca Żółwia, zwierzę o niezwykle rozbudowanej symbolice, zwłaszcza w kulturach Wschodu.

Ze względu na jego długowieczność utożsamia się go ze wszystkim co trwałe, stabilne, stałe. Żółw stał się także symbolem wytrwałości, upartego dążenia do celu i konsekwencji w działaniu.

W mitologii chińskiej żółw był zwierzęciem podtrzymującym świat. Jego cztery nogi symbolizują cztery strony świata. Ze względu na czarny kolor był uważany za symbol pierwotnego chaosu. Był również uosobieniem wytrwałości i długowieczności. Uważano, że ma dar jasnowidzenia i z tej racji odłamki jego pancerza służyły pomocą przy przepowiedniach. Dlatego też był symbolem imperium chińskiego. Zarówno w Chinach jak i w Japonii wierzono, że żółw może osiągać wiek tysiąca lat.

Trudno wyobrazić sobie lepszego opiekuna dla ogniska domowego! Rzeźba znakomicie i bardzo naturalnie prezentować się będzie w ogrodzie, czy na tarasie czy patio, ale równie dobrze może stanowić unikatowy element aranżacji salonu lub wystroju pokoju wypoczynkowego.

Żółw chciał pojechać koleją,
Lecz koleje nie tanieją.
Żółwiowi szkoda pieniędzy:
Pójdę pieszo, będę prędzej.
Jan Brzechwa

Dodatkowe informacje Rzeźba animalistyczna

Rozmiar: 35 X 40 X 22 Wykonanie: 2016 Materiał: Olcha

Galeria Rzeźba animalistyczna